Alla inlägg den 28 februari 2020

Av Monica och Jacob - 28 februari 2020 12:13

Det gick fort för Danderyds Sjukhus att behandla mitt klagomål, är riktigt impad och känner mej nöjd.

Läser man journalen och ser vad som hände efter besöket på Närakuten vilket han verkar ha gjort så förstår man hur fel hon behandlade mej.

Blev ju väldigt dyrt för samhället med två ambulansfärder till och akut vård efter hennes miss.


Allt börjar falla på plats mor är kremerad och finns i Silverdal där vi ska hämta henne innan gravsättning i Edsbro, stenen är på plats med hennes namn ingraverat.

Snart är alla hennes skulder betalda utom tvångsbalsameringen som Stockholms Läns Landsting dyvlar på en, usch inte ens i döden lämnar man en ifred utan man ska tjäna pengar riktigt lågt.

Telia har konstigt nog skött sej med bravur inga problem där inte, har till och med fått tillbaka pengar av dom.

Vinter har kommit till vovvarnas stora glädje och jag börjar sakta hämta mej från lunginflammationen ingen andnöd längre, att inte få luft var ingen höjdare och inga mediciner hjälpte Hu säger jag.

Det bästa med snön och kylan är att småfåglarna flockas runt matbordet utanför köksfönstret, har aldrig sett en hel flock med Stenknäckar förut brukar bara vara en och en.

Soluppgångarna är spektakulära så här på vår/vintern.

Och ibland kan det kännas så här https://www.youtube.com/watch?v=xCOHI9F00lM&list=RDxCOHI9F00lM&start_radio=1

Ha en skön helg  



Presentation

Kalender

Ti On To Fr
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
<<< Februari 2020 >>>

Tidigare år

Sök i bloggen

Senaste inläggen

Arkiv


Ovido - Quiz & Flashcards